Çimento Teknolojisi

Derz Dolgu Malzemeleri

Beton Teknolojisi

Beton Bakımı ve Tamiri

Zemin Kaplamaları

Grout ve Ankraj Ürünleri

Su Yalıtımı

Su Yalıtımı

Yapıların uzun ömürlü olabilmesi, sağlıklı konforlu ve güvenli bir ortam sağlayabilmesi için suyun veya nemin yapının bir kısmına veya kapsadığı hacimlere zarar vermesini önlemek amacıyla yapılan, su veya nemin ahşap, metal, taş, tuğla gibi gereçler üzerindeki olumsuz etkilerine karşı uygulanan yalıtıma “su yalıtımı” adı verilir.

 
 
Konutlar daki su yalıtım ihtiyacı gerekli olan alanlar,
  1. Teraslar Balkonlar ve Dış Cephelerde
  2. Çatılar
  3. Çiçekler 
  4. Otopark Üstü
  5. Bina Perde Duvarları(Dikey ve yatayda toprakla temas eden kısımlar)
  6. Bodrum katlar 
  7. Islak Hacimler ( Banyo,mutfak ve wc ler)
  8. Yüzme Havuzları
  9. Süs Havuzlarında
  10. Su Depolarında
 
Su yalıtım malzemeleri;
Sürme/püskürtme esaslı ÜRÜNLER 
 
Çimento/Akrilik esaslı çift kompenantlı: 
Toz ve sıvı kompenantlıdır. Sıvı/toz oranına göre elastikiyeti değişir.Fırça ile uygulanır.Fileli uygulanması tavsiye edilir.Uygulama öncesi yüzey nemlendirilmelidir.
 
Akrilik: 
Tek başına uygulanır.Kullanıma hazırdır.Astarlama işlemi şarttır.
 
Poliüretan: 
Püskürtme ve fırça ile uygulanır.Kimyasal veya hava ile kürlenen tipleri vardır.Aderansı , UV dayanımı ve elastikiyeti ile tercih ler arasında ilk sıradadır.
 
Bitüm Kauçuk: 
Fırça,püskürtme ve rulo ile uygulanabilir.UV dayanımı düşüktür.
 
Kristalize: 
Uygulama öncesinde, kristalize olduğu belirtilen malzemelerin ,hangi beton sınıfında , nekadar süre ile ve ne kadar derinliğe işleyeceği ürün sahibi firmadan talep edilmelidir. Bu liste üretici firmaların çokluğu ve yenilik lanse etmeleri kaygıları, filler malzeme çeşitliliği ile arttırılabilir.Ayrıca içme suyu ile ilgili yerlerde yada kimyasallara maruz kalacak yerlerde kullanılacak malzeme aranıyorsa uygunluk belgesi talep edilmelidir.
 
Kaplama ile Membran türü ÜRÜNLER
 
PVC
Değişik kalınlık ve özellikte membranlar vardır.Kalınlığı 1,1.5,2,2.5,3,3.5,4 mm kalınlığa çıkan tipleri vardır.Rulo halinde satılan bu malzemeler birbirine sıcak hava kaynağı ile tek veya çift sıra olmak üzere kaynatılır.
 
HDPE : 
PVC’ye göre yoğunluğu, mekanik ve kimyasal dayanımı yüksektir.
 
T-GRIP: 
PVC yada HDPE türü olabilen şekli nedeniyle bu ismi almış membranlardır.Üzerindeki kulakçık vasıtasıyla ,betona tutunur.Yani beton dökümü sırasında kalıp içine yerleştirilip, kalıp alımı sonrasında beton içinde kalır.
 
Bitüm esaslı: 
İçindeki bitüm katkıları , iç taşıyıcı sistemleri ile değişik kalınlıkta üretilen membranlardır.Uygulanacak yerin iklim koşulları , ve işin bütçesi en önemli “tip seçim” kriterleridir.Malzeme arasında bulunan donatı olarak tabir edilen özelliğe göre ,görünümü aynı ve içeriği farklı olarak fiyat farklılıkları olmaktadır.
 
Bentonit esaslı: 
Bu tip membranlar daha çok şilte tabiriyle anılabilirler.Bünyesindeki bentonit sayesinde, su ile karşılaştığında hacimsel genişlemeye girerek bariyer oluşturur.

 

Anasayfa    Hakkımızda    Ürünler    İletişim

Site içerisinde yer alan yazılı ve görsel içerik İZMEREGE Sika Yapı Kimyasalları Yetkili Bölge Distribütörü tarafından sağanmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz, kaynak gösterilerek iktibas edilemez. Her hakkı saklıdır. 2013 ©

Mersinli Mh 2821 Sk. no: 88/B Oto Plaza Yenişehir-Konak-İzmir-TÜRKİYE
Tel: +90 232 375 30 00   Faks: +90 232 375 80 10
izmerege@gmail.comSeramik Yapıştırma

Enjeksiyon

Kullanıma Hazır Harçlar

Koruyucu Kaplamalar

Çatı Su Yalıtımı

Elastik Yapıştırma

Rijit Yapıştırma